لوبیا قرمز در تهران که موجب پنچر شدن لاستیک اتومبیلی شد

فواید لوبیا قرمز در تهران مورد توجه بسیاری از علاقه مندان و محققین سلامت قرار گرفته است. آنها طعم و بافت لذیذی را به غذاهای محبوب اضافه می کنند و به ویژه به دلیل ظاهر منحصر به فرد خود (شبیه کلیه ها) شناخته شده اند.

شناخته شده است که مواد مغذی مفید آنها خطر ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد. این پست در مورد بسیاری از مزایای سلامتی دیگر لوبیا چشمی صحبت می کند. ورق بزنید تا بدانید.

لوبیا سرشار از پروتئین است. آنها برخی از غنی ترین منابع پروتئین گیاهی هستند، یک ماده مغذی که به ساخت توده عضلانی کمک می کند.

فیبر موجود در لوبیا سلامت دستگاه گوارش را تقویت می کند و از بیماری های جدی مانند سرطان روده بزرگ جلوگیری می کند. لوبیا حاوی سایر مواد مغذی ضروری مانند آهن، مس، فولات و منگنز است که چندین عملکرد حیاتی بدن را حفظ می کند.

با توجه به انجمن دیابت آمریکا لوبیا به طور کلی می تواند به تنظیم سطح قند خون کمک کند. بهتر از سایر غذاهای نشاسته ای پروتئین موجود در لوبیا نیز در این زمینه کمک می کند.

محققان همچنین دریافته‌اند که ترکیب لوبیا با برنج می‌تواند افزایش ناسالم قند را متوقف کند.

لوبیا
Red Beans into a bowl over a wooden table

لوبیا همچنین حاوی چیزی است که محققان آن را کربوهیدرات های آهسته می نامند به این معنی که کربوهیدرات ها تجزیه می شوند و به آرامی از روده ها جذب می شوند و از افزایش ناگهانی قند جلوگیری می کنند.

لوبیا همچنین حاوی فیبرهای محلول و نامحلول است که هر دو از افزایش قند خون جلوگیری می کنند. فیبر نامحلول به کاهش سطح کلسترول نیز کمک می کند.

کلسترول بالا یکی دیگر از مشکلات بیماران دیابتی است. و به لطف شاخص گلیسمی پایین، لوبیا می تواند مکمل خوبی برای رژیم غذایی دیابت باشد.

مصرف لوبیا از جمله لوبیا قرمز، خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهد. در مطالعات دیگر مصرف لوبیا قرمز منجر به کاهش سطح کلسترول LDL (کلسترول بد) و افزایش سطح کلسترول HDL (کلسترول خوب) شد.

تخمیر فیبر محلول در روده بزرگ باعث کاهش سطح کلسترول بد می شود و لوبیاها غنی از فیبر هستند می توانند به انجام این کار کمک کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.